kuchnie
rok założenia 2000
 
 

Praktyczne rozwiązania

2014-12-01

 

Kuchnia powinna być pomieszczeniem, w którym wszyscy domownicy, bez względu na wiek i stan zdrowia czują się komfortowo. Czas użytkowania kuchni planuje się na wiele lat, co oznacza, że w jej wyborze trzeba kierować się czymś więcej niż obecne trendy stylistyczne.

 

 

  Poradnik kupującego kuchnię:

 

1  

Określ, jaka przestrzeń użytkowa jest Ci potrzebna.

2  

Sprawdź, czy projekt kuchni przewiduje podział na 5 stref: zapasy, przechowywanie, zmywanie, przygotowywanie, gotowanie/pieczenie.

3  

Nie planuj żadnych półek w szafkach dolnych.

4  

Wybieraj szuflady z pełnym wysuwem i systemem podziału  wewnętrznego, dzięki którym nie będziesz musiał się schylać i klękać, by uzyskać bezpośredni dostęp i wgląd w całą zawartość szuflady.

5  

Postaw na elektryczne wspomaganie szuflad, dzięki któremu szuflada otworzy się sama jak za dotknięciem magicznej różdżki, gdy tylko uruchomisz ją dłonią, biodrem, kolanem czy stopą.

6  

Dla frontów górnych wybierz podnośniki, dzięki którym otwieranie, zamykanie oraz zatrzymywanie frontów w każdej żądanej pozycji staje się dziecinnie proste.

7  

Jeżeli ważny jest dla Ciebie nietypowy design zastosuj wygodne fronty bez uchwytów, dzięki którym szufladę otworzysz poprzez lekkie naciśnięcie.

8  

Pamiętaj o szczegółach, takich jak system zawiasów i szuflad. Gwarantują one cichą i komfortową pracę poszczególnych elementów mebli takich jak: szafki, fronty, szuflady, kosze itp.

 

 

 

 

       

 

Trudno byłoby przewidzieć, jak na przestrzeni wielu lat zmienią się nasze potrzeby. Na szczęście kuchnie Wenex robią to za nas. Zaplanowane są ergonomicznie, a ich przestrzeń wykorzystana jest optymalnie, dzięki czemu naszym klientom pozostaje cieszyć się z komfortowo zaprojektowanej i szczegółowo wykonanej kuchni.
Kuchnia powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale także być funkcjonalną – wtedy ułatwia pracę i codzienne funkcjonowanie.

Dostępne na rynku rozwiązania potrafią wyeliminować większość problemów powstających podczas użytkowania kuchni. Sprawdź, jakie możliwości dają Ci nowoczesne rozwiązania, które oferujemy dzięki współpracy z austriackim producentem – firmą Blum.

Niektóre z nich przedstawiamy Państwu poniżej:

 

AVENTOS - systemy podnośników do frontów górnych

Dzięki systemowi podnośników do frontów górnych, fronty podnoszą się, umożliwiając bezpośredni dostęp do wnętrza szafek górnych.
System podnośników AVENTOS przekonuje wysokim komfortem obsługi. Fronty otwierają się bez trudu, zatrzymują się w każdej żądanej pozycji i zamykają się delikatnie i cicho dzięki BLUMOTION. Wysoka stabilność, eleganckie wzornictwo i trwałość to kolejne zalety AVENTOS.

Zastosowanie siłowników daje duży komfort w podnoszeniu frontu przy użyciu minimalnej siły. Zapomnij o trzasku zamykanych szafek - front zamyka się cicho i delikatnie.

     

 

DYNAMIC SPACE

Nowa kuchnia powinna przede wszystkim sprawiać radość przez wiele lat. DYNAMIC SPACE to idea Blum, aby nadać kuchniom nowy, lepszy standard. Nowoczesna kuchnia powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb i stylu życia użytkownika. Rezultat: więcej komfortu, funkcjonalności i radości.

 

 

 

SERVO-DRIVE - nowe, elektryczne wspomaganie otwierania

Krótkie naciśnięcie frontu bez uchwytu lub lekkie pociągnięcie za uchwyt wystarczą i szuflady standardowe, jak również szuflady z wysokim frontem, zostaną otwarte automatycznie dzięki elektrycznemu wspomaganiu. Stwarza to większą swobodę obsługi i ruchu oraz wysoki komfort otwierania w każdym pomieszczeniu mieszkalnym.

SERVO-DRIVE może być zastosowany w systemach szuflad TANDEM i TANDEMBOX. Ponadto zintegrowany BLUMOTION, rozwiązanie dla cichego i delikatnego zamykania, wspomaga wysoką jakość ruchu w kuchni.

 

 

 

 

System zawiasów CLIP – ciche domykanie frontu i szuflady

Zawiasy łączą drzwi szafki z korpusem. W zależności od typu zawiasu drzwi otwierają się na różną szerokość. Dzięki kombinacji zawiasów z BLUMOTION również drzwi zamykają się delikatnie i cicho.
 

 

 

System ORGA-LINE – sztućce, zapasy, talerze lub drobiazgi zawsze na swoim miejscu
 

 

 

 


 
img

 

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją kuchni na wymiar, ale w naszej ofercie znaleźć można również meble dla domu i dla biura a także garderoby i szafy. Nasze studio projektowe oraz salon meblowy znajdują się w Czechowicach-Dziedzicach. Zapraszamy!

img

 

Nasza projektantka Ewa Witek kieruje się pasją oraz wieloletnim doświadczeniem. Projekt idealny tworzy we współpracy z Klientem.

 

 

 

img

 

W dziale "Ze Świata Kuchni" znajdą Państwo zbiór praktycznych porad, z których skorzystać powinien każdy, kto przymierza się do zakupu kuchni. Jakie rozwiązania wybrać, by codzienne funkcjonowanie w kuchni było łatwe i przyjemne dla wszystkich domowników? Na to pytanie odpowiadamy w krótkim poradniku.

 

 

 

img

 

Dla miłośników kuchni o klasycznym pięknie przygotowaliśmy projekty w ciepłej stylistyce. Urok tego typu pomieszczeń na ogół zaklęty jest w drewnianych frontach i odcieniach brązu. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki "Kuchnie klasyczne", gdzie znajdą Państwo przykładowe projekty.

 

 

 

img

 

Stawiając na nowoczesność w kuchni, w łatwy sposób można wyrazić swój charakter. Jeśli lubisz konkretne rozwiązania i cenisz sobie stonowaną elegancję, prawdopodobnie zadowoli Cię kuchnia w minimalistycznym stylu, jeżeli z kolei nie brakuje Ci pewności siebie i wyobraźni może warto postawić na śmiały kolor? W zakładce "Kuchnie nowoczesne" prezentujemy przykładowe realizacje.